1 | 2 | 3 | 4 | 5

Kdy jsou masáže vhodné?

Pro masáže existují tkz. indikace masáží, což jsou stavy, pro které se masáž přímo doporučuje a je tedy vhodné se na ní objednat. Naopak kontraindikace masáži jsou stavy, kdy se masáže neprovádí, protože by mohly naopak Vašemu tělu ublížit. Důrazně doporučujeme tyto pravidla respektovat a před každou masáží maséra, či masérku o svém zdravotním stavu informovat, zejména trpíte-li migrénami, epilepsií, vysokým/nízkým krevním tlakem, aktuálně se s něčím léčíte, prodělali jste nějaké operace, máte problém s plotýnkami!

Indikace masáží

Masáže se doporučují pro urychlení rekonvalescence namožených svalů následkem většího zatížení (při neobvykle velkém vyčerpání se masáž doporučuje následující den), při pooperační a poúrazové ztuhlosti, při vadném držení těla, při chronické svalové bolesti, při ztuhlosti a chronické ztuhlosti svalstva, zlepšení fyzického a psychického stavu a jako prevence - zvyšuje obranyschopnost organismu, předchází zranění a udržuje Vaše svalstvo v přirozeném stavu..

Kontrainikace masáží

Mezi stavy, kdy Vám masáže nejsme schopni poskytnout patří infekční, virové, či horečnaté onemocnění, první trimestr těhotenství, poruchy krvácivosti, intoxikace organismu, znečištění kůže, nemasírujeme místa, kde se nachází křečové žíly, mateřská znaménka a kožní infekční choroby. Masáže se dále nedoporučují ihned po jídle - vhodné alespoň po hodině a při nadměrném fyzickém vyčerpání vhodné odložit na následující den.

Může se i stát, že se u Vás vyskytují nějaké kontraindikace masáží, ale přes to, Vám Váš lékař masáže doporučí. V tomto případě masáže vhodné jsou.

Pokud si nejste jisti, zda je pro Vás masáž vhodná, rádi Vám poradíme, případně se můžete obrátit na Vašeho ošetřujícího lékaře.